Čochtana vystřídá Neckyáda

Kudykam::/, Sport/Čochtana vystřídá Neckyáda

Čochtana vystřídá Neckyáda

Začátek prázdnin byl u nás ve vsi vždy ve znamení Čochtana. Ne, nejedná se o divadelní postavu z muzikálu Divotvotný hrnec, ale o přejezd rybníku Žába po úzké lávce na kole a trakaři. Tato oblíbená akce byla před lety zrušena pro nedostatek vody v rybníce, nicméně vzpomínky vám nabízí video Přemka Homoly.

Letos se akci rozhodli místní obnovit, ovšem trošku v pozměněné podobě. Kolo a trakař vystřídají ručně vyráběné necky z dílny Petra Procházky. „Závodit bude dvoučlenná posádka, k dispozici jsou dvoje necky a 2 pádla. Rozměry plavidel jsou 230 x 85 x 38 cm a váží 65 kg. Celkový výtlak 430 kg až po hladinu ponoru. Zájemci a odvážlivci už mohou začít nacvičovat. Registrace k závodu bude probíhat před začátkem akce na místě“, uvádí Procházka.

V sobotu 2. 7. 2016 Vás tedy všechny zveme k rybníku Žába, kde si můžete nejen zazávodit, ale také posilnit grilovanými klobáskami a schladit žízeň dobře vychlazeným pivem.

By | 2016-05-17T12:13:39+00:00 17. Květen, 2016|Kultura, Sport|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čochtana vystřídá Neckyáda