Poslední lednová sobota byla ve Svinařích ve znamení tradičního masopustu, který začal již od časných ranních hodin prodejem vepřových laskomin vedle hospody U Lípy. I když byla zásoba opět větší než minulý rok, kdo přišel později, mohl si o jitrničce nechat zdát. Prodalo se úctyhodných 150 jelit, 210 jitrnic a 80 l prdelačky.

Úderem 13h kapela Třehusk spustila jednu ze svých staročeských vypalovaček a od hospody se vydal rej 72 masek na pochůzku obcí. Řidiči udiveně brzdili před dvojicí kosmonautů, kompletním osazenstvem Mrazíka či skotačícími hrozny. Kreativitě byly popuštěny opratě, za některé masky by se nemusela stydět ani filmová studia. Nejstarší maska v podobě dědečka Hříbečka splňovala veškeré normy EU, stejně jako láhev vína Čochtan, ve které se skrýval a malými krůčky našlapoval starosta.

Cestou Svinařemi se ochutnávaly tradiční masopustní koblížky, stejně jako různé masové pochutiny a také – samozřejmě – alkohol.

Masopustní veselí vyvrcholilo večerní zábavou, kde mezi tancem a zpěvem byli vyhlášeni vítězové následujících kategorií. Nejlepší maskou se stalo originální balení Barbie a Kena, kteří pochodovali obcí ještě nerozbalení ve svých průhledných krabicích i s čárovým kódem, to celé v podání Lucky Včelákové a Lukáše Kužela. Nejlepší koblížky se k nám letos přinesly přes les v košíčku Lukáše Masáka ze Lhotky, nejlepší pohoštění pro změnu přichystal Petr Káňa Saneistr.

Největší dík však patří všem, kteří si ze sebe dokáží udělat legraci a neváhají přijít v maskách! Děkujeme!

[Not a valid template]