Po vodě i pod vodou

Kudykam::/, Sport/Po vodě i pod vodou

Po vodě i pod vodou

Po vodě i pod vodou. Tak by se dal shrnout letošní ročník Neckyády, která proběhla v sobotu 14.7. na rybníku Žába. Dvacet odvážných posádek svedlo boje o zdolání trati v originálních neckách.

Protože nás již několik týdnů sužuje nedostatek vody, pozorně jsme sledovali i klesající hladinu rybníka. Vloni byl totiž závod kvůli nedostatku vody zrušen. I letos to nevypadalo moc optimisticky, za týden nám utekla voda o metr a molo tak zůstalo stát na souši. Proto se v sobotu dopoledne sešlo u vody několik místních Sokolů, aby molo „nastavili“ tak, aby se z něj mohlo startovat.

Po 13h se začali u rybníka scházet první fanoušci i závodníci. Složení posádek bylo opravdu rozmanité, od dětských, přes rodinné, ženské, mužské, smíšené nebo dědečko-babičkovské. Cílem závodu je objet na čas bójku uprostřed rybníka. Síla záběru je sice velice důležitá, ale na druhou stranu – čím víc zaberete a máte nižší ponor, tím více si naberete čumákem do necek vody. A velmi rychle pak jdete ke dnu, což se stalo dvěma chlapským posádkám a jedné smíšené. Všichni své potápěčské umění ale brali s úsměvem na tváři, vždyť hlavně o zábavě celá tato akce je. Některé jízdy proti sobě dokonce postavily partnery a manželé a to se pak na hladině děly věci!

Po finálových bojích se nakonec absolutními vítězi stal Živý spolek (Marek a Štěpán), stříbrnou příčku vybojoval Poslední double (Miloš a Hanka Rabiškovi) a bronz získaly Potápky (Petr a Áďa Procházkovi). Všichni vítězové byli odměněni něčím na zub a žízeň, vítězové si odnesli ještě originál dřevěné malé necky na památku. Díky všem, co se závodů zúčastnili, jak aktivně, tak jako fanoušci a všem těm, co pomáhali s přípravami a organizací.

Fotografie z celé akce.

By | 2018-07-25T08:45:28+00:00 25. Červenec, 2018|Kultura, Sport|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po vodě i pod vodou