První kolo prezidentské volby je za námi. Celkem přišlo k urnám v České republice 61,92% obyvatel, což je zhruba stejná účast, jako před 5 lety.

A jak to dopadlo u nás?

Ve Svinařích přišlo volit 74,36% voličů, tedy republikový nadprůměr. Je opravdu dobrá zpráva, že nám není výsledek této volby jedno. Volit přišli lidé napříč věkovým spektrem, od studentů až po seniory. Nejmladší voličkou se stala Jana Humlová (v říjnu 2017 oslavila 18. narozeniny), nejstarší naopak pan Poláček (89 let), za kterým přišla volební komise s přenosnou urnou domů. 

S přehledem vyhrál pan prof Drahoš (33,66%), druhý skončil Miloš Zeman (18,92%). V těsném závěsu zůstal Pavel Fischer (14,99%) a Michal Horáček (13,27%).

Do druhého kola prezidentské volby tak postupují Miloš Zeman a Jiří Drahoš – tomu vyjádřili podporu Fischer, Horáček i Hilšer.

Volby skončily, kampaň začala. Nás voliče tak čeká ještě druhé kolo voleb a to v termínu 26.-27.1.2018. Pojďme využít naše výsostné právo demokracie, že se sami můžeme rozhodnout, jakého chceme prezidenta!

 Zdroj: info.cz