Slovo starosty

Kudykam:://Slovo starosty

Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

mílovými kroky se nám přiblížila doba Vánoc a tak mi dovolte, abych u této příležitosti zhodnotil pár slovy pomalu odcházející rok.

Z mého pohledu to byl jeden z nejlepších roků. Zlepšilo se financování obce, což je hned veselejší. Současné zastupitelstvo se projevilo jako velmi dobrá a plně pracující soudržná parta, která se vždy dokázala domluvit na podstatných a pro obec přínosných věcech. Tímto všem zastupitelům děkuji.

Velmi mne těší, že se do zdárného konce dotáhl projekt rekonstrukce a rozšíření Mateřské školy. Mnoha rodičům tak odpadne starost, kam se svými robátky. Celková kapacita školy se navýšila na 62 míst, což je pro obec jako jsou Svinaře velice slušné číslo.

Po velmi dlouhém úsilí konečně začala v září stavba další etapy vodovodu, kanalizace a ČOV. Jedná se o největší investiční akci v dějinách naší obce v hodnotě 60 milionů korun. Stavba bude dokončena v listopadu 2017. Bohužel jsou se stavbou spojeny i nepříjemné záležitosti, jako je omezená průjezdnost obcí, znečištění komunikací, uzavírky apod, ale prosím všechny občany o trpělivost a shovívavost.

Jsem rád, že se v obci stále nachází dost nadšenců, kteří neváhají a obětují svůj volný čas a pořádají pro spoluobčany spoustu akcí. Ať už je to parta okolo Lenky Dvořákové na Halounech, Ema Burgetová a její KOPL ve Lhotce, svinařští hasiči anebo Sokolové. Všem těmto tahounům vyslovuji veliký dík a přeji jim, ať se nenechají odradit od některých „chytráků“, kteří by vše udělali lépe.

Závěrem vám všem přeji hezké vánoční svátky, dobrou mysl, pevné vykročení do nového roku a především hodně zdraví.

Vladimír Roztočil
starosta obce Svinaře

By | 2015-12-23T15:54:05+00:00 23. Prosinec, 2015|Obec|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slovo starosty