Svinařský masopust

Kudykam:://Svinařský masopust

Svinařský masopust

I letošní ročník tradičního svinařského masopustu se vydařil na výbornou. Obavy z velkého mrazu se naštěstí nevyplnily a celou sobotu nás doprovázelo slunečné počasí. Akce začala již v pátek brzy ráno, kdy 10 dobrovolníků z místního Sokola připravovalo vepřové pochutiny pro nás všechny. Výsledkem jejich 18 hodinové práce bylo 310 jitrnic, 135 jelit 15 kg ovaru a 120 l polévky. Všem Vám patří obrovský dík!

Samotný průvod masek začal pak v sobotu ve 13 hodin. Celkem se zúčastnilo 68 rozličných masek. Ocenění za nejlepší koblihu obhájila i letos Eva Kozáková. Nejlepší maskou byly vyhlášeny Jákobovy ovečky. Dobrou náladu při večerní zábavě zajistila kapela To Víš, která všechny přítomné roztančila.

Masopust se velice vydařil, velký dík patří sokolům za přípravu vepřových hodů, všem hospodyňkám za pohoštění, všem, kteří si nebojí ze sebe udělat srandu a přijdou v originálních maskách a v neposlední řadě kapele Třehusk, která nám i tomto mrazivém počasí přes 4 hodiny hrála a zpívala. Už teď se těšíme na další ročník.

Fotky z masopustu od Lucky  nebo od Přemka je možné shlédnout zde a jak to vypadalo zde.

By | 2018-04-04T12:46:41+00:00 26. Leden, 2017|Kultura|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svinařský masopust