Třídění odpadu

Kudykam:://Třídění odpadu

Třídění odpadu

Třídění už bere jako samozřejmost více jak 72% Čechů, 1138 obcí je zapojeno ve Středočeském kraji do systému Ekokom. Z 50 PET lahví je možné vyrobit novou fleecovou bundu. Z 0,5 kg vytříděného skla vznikne nová sklenička. Až 70% novin je tištěno na recyklovaný papír. Z nápojových kartonů se lisují stavební desky. Jeden kontejner odpadních plastů uspoří až 30 litrů ropy.

Produkce odpadů občanů v ČR se vzrůstem životní úrovně roste. Každý s nás průměrně vyprodukuje 230 kg odpadů za rok. Kdybychom všechny dopady vyprodukované obyvateli ČR za jeden rok naložili na nákladní vlak, dosáhnul by délky 1954 km, což představuje vzdálenost ze západní hranice krajiny přes ČR a Německo až do Paříže!

Jak vidíme, třídit se vyplatí. V tabulce níže je možné si prohlédnout evidencí odpadů v naší obci, včetně rozpisu kolik se čeho odvezlo a kolik peněz na to bylo vynaloženo.

A pokud nevíte doteď, zda novodudorvá trubka patří nebo nepatří do plastu, podívejte se na web http://www.jaktridit.cz/, který vám pomůže záhady rozluštit. 

Evidence svozu odpadů 2016_Stránka_1

 

 Zdroj: www.jaktridit.cz

By | 2018-04-04T12:46:40+00:00 9. Únor, 2017|Obec|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třídění odpadu