Uctění památky tří českých vojáků zabitých v Afghánistánu

Kudykam:://Uctění památky tří českých vojáků zabitých v Afghánistánu

Uctění památky tří českých vojáků zabitých v Afghánistánu

Symbolické uctění památky proběhne ve středu 8. srpna 2018 přibližně ve 12 hodin v rámci smutečního ceremoniálu po příletu letadla s ostatky padlých vojáků do Prahy, kdy se na celém území České republiky rozezní jednotný systém varování a vyrozumění (tzv. sirény).

Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund.

Hasičský záchranný sbor ČR zabezpečí spuštění systému varování a vyrozumění. Sirény budou spuštěny ze 14 krajských operačních středisek HZS ČR, rozezní se více jak 8000 koncových prvků tohoto systému po celé České republice.

Lidé si tak mohou připomenout památku českých vojáků, kteří zahynuli při plnění bojových povinností v rámci alianční mise.

Naposledy se „pietním“ tónem rozhoukaly sirény dne 23. února 2017, v den pohřbu hasiče HZS hl. m. Prahy, pprap. Jana Odermatta, který se smrtelně zranil při požáru lakovny v obci Zvole.

Zdroj: kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra – GŘ HZS ČR

By | 2018-08-07T12:04:32+00:00 7. Srpen, 2018|Obec|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uctění památky tří českých vojáků zabitých v Afghánistánu